כמה פעמים בשנה צריך להחליף מסנני מים?

בר מים הוא אחד מאותם מכשירים שמסייע לנו ליהנות מחיים פשוטים ואף נעימים יותר. מדובר בדרך הפשוטה ביותר לוודא שהמים שמגיעים לכוסות שלנו ושל ילדינו טוהרו ממזיקים למיניהם ושיש לנו כל הסיבות להיות רגועים בדבר הרכבם של מים אלה. עם זאת, התפקוד של בר מים תלוי באופן בלעדי בפילטר שבו. יש להחליפו לעיתים מספיק קרובות בהתאם להוראות היצרן, שמורות בדרך כלל להחליף את הפילטר מדי חצי שנה ואת נורת ה-UV אחת לשנה.

האם חשוב לציית להוראות היצרן?

בישראל מקובל "לצפצף" על החוקים ולראות בכל הוראה ניסיון לסחיטת כספים, וזו הסיבה לכך שרבים שואלים את עצמם האם הצורך להחליף את הציוד בבר המים מוכתב על ידי צורך אמיתי או שמקורו באינטרס הכלכלי של הספקים. חשוב מאוד להבין שברגע שאינכם מצייתים לעלון היצרן, החברה למעשה אינה אחראית על איכות המים שאתם שותים, משום שמסנן מים טוב הוא הדרישה הבסיסית לקבלת מים מטוהרים מצד אחד, אך מזינים ומלאי מינרלים מצד שני. ליצירת האיזון הרצוי הזה יש להקפיד על חלופת אביזרים תקינה, ובמידת הצורך (בהתאם לדגם ולחברת הבר) לפנות לשירות הלקוחות של החברה לקבלת סיוע או להזמנת טכנאי.

האם כדאי להחליף את הפילטר לעיתים קרובות יותר?

משפחות שונות נבדלות זו מזו, וכמות המים הנצרכת במשפחה בת 3 נפשות שונה באופן דרסטי ממשפחה בעלת 7 נפשות ויותר. כדאי לשים לב לא רק לתקופה, אלא גם לכמות המים שאותו פילטר יכול לטהר בצורה יעילה. אך בניגוד לפילטר, נורת ה-UV מבטיחה 8,000 שעות של תפקוד מקסימלי, ואחריו איכות הטיהור יורדת, כך שכאן ניתן לסמוך על הנחיות היצרן באופן מלא. בחלק מהדגמים ניתן לבדוק את טיב המים בדרכים שונות, וכדאי לנסות אולי אפילו לשים לב להבדלים בטעם המים מעת לעת. באופן כללי, כדאי להיות מודעים לכך שהמוצר שלכם זקוק לתחזוקה תקופתית לקבלת הביצועים הטובים ביותר.

טיפים נוספים לתחזוקת בר מים

כדאי מאוד להקפיד על כך שבר המים שלכם נמצא במקום יבש, כך שאף חלק בו לא יהיה חשוף למקורות מים חיצוניים, לעובש ולתהליכים נוספים שעלולים להשפיע לרעה על איכות המים. כמו כן, יש להרחיק אותו מהישג ידם של ילדים כדי ליצור סביבה בטיחותית עבורם בכל עת. האחריות חלה על ההורים לא רק בעניין תקינות הפילטר, אלא גם בכך שיוודאו שהגישה אל בר המים נוחה ובטיחותית. יחד עם זאת, גם עם כל הדרישות של השימוש בפילטר, השימוש בו עדיין עדיף על פני סחיבת בקבוקי מים עד אינסוף.

פילטר בר מים

צור קשר
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

    My Water