השוק מציע כיום מגוון של מתקני מים באיכות גבוהה, שהפכו בשנים האחרונות לפופולאריים מאד. הם נוחים לשימוש, קלים לתפעול והמים שהם מציעים טעימים ומסוננים. אפשר למצוא אותם בבתים פרטיים, כמו גם במשרדים ובבתי עסק שונים. החלטתם לרכוש מתקן מיני בר מים? מצוין. עכשיו, עליכם לדאוג להתקינו. מומלץ לכם כמובן לפנות למומחים בתחום שיעשו זאת עבורכם, אבל אם אתם מתעקשים לבצע את ההתקנה לבד, הנה מדריך קצר שיעזור לכם במשימה הלא פשוטה:

רגע לפני – חשוב שתדעו שיש סוגים שונים של מתקני מיני בר מים. לפני שמתחילים בהתקנה יש לוודא שאכן מתאימים אותה לאופי ולסוג המתקן ופועלים בצורה בטיחותית. מתקן המותקן כראוי יספק לכם מים ראויים לשתייה, בין אם זה במקום העבודה או בבית הפרטי שלכם. הקפידו לבצע את ההתקנה כראוי.

 

היכן נקודת הזנת המים – נקודת המים המשמשת לצורך הזמנת בר המים יכול להיות מעל השיש או מתחת לשיש. אם הנקודה היא מעל לשיש, חיבור המתקן יהיה לכם פשוט יחסית. אם הנקודה היא מתחת לשיש, עליכם לקדוח בשיש וליצור חור על מנת להעביר את צינור המים של המכשיר. במקרה הזה חובה שיהיה ברשותכם ראש מתאים למקדחה, בקוטר של 8 מ"מ. לפני שאתם קודחים בשיש, שפכו עליו מים ועשו זאת גם תוך כדי פעילות הקידוח עצמה. המים ימנעו את שבירתו והתחממותו של השיש. קדחו חור מתאים גם בארון שמתחתיו. החור יהיה בדופן הארון ויאפשר לכם להעביר את הצינור של המתקן לנקודת המים הקיימת.

 

ועכשיו מחברים – השלב הבא, לאחר שקדחתם קור בשיש ובארון, הוא לחבר את הצינור ישירות לברז הזנת המים. אם הצינור צריך לעבור דרך החור שקדחתם בשיש, התחילו להעביר אותו קודם כל בחלק של השיש ורק לאחר מכן עברו לדופן הארון. עשו זאת עד שתגיעו אתו לברז ההזנה. עתה תוכלו לחבר את הצינור לברז. הצלחתם? מצוין. עכשיו עליכם לחתוך את צינור המתקן בצדו של השיש. עשו זאת בצורה ישרה ומדויקת, שכן חיתוך לא ישר עשוי לגרום לנזילת מים. אל תשכחו לחבר מקטין לחץ מים עוד לפני חיבורו של הסנן. תוכלו לחבר אותו מתחת לשיש או מאחורי המתקן, כשהוא קשור אליו באזיקונים (פתרון נוח ופשוט יותר).

 

חשוב לזכור – חיבור הסנן ישירות למתקן המים ייעשה לאחר שטיפתו והוצאת הטבעת האדומה שלו מצדו השני. משם מחברים אותו למתקן וכך יוצרים רצף של מספר אלמנטים: ברז הזנה, מקטין לחץ מים, סנן ומתקן מים. יש לפתוח עתה את ברז ההזנה ולהמתין עד שמתקן המים יתמלא. אסור לחבר את בר המים לחשמל לפני שהתמלא במים. כשאינכם שומעים עוד זרימת מים למתקן, סימן שהוא מלא. עכשיו אתם יכולים ללחוץ על הכפתור של המתקן כדי למזוג מים לכוס, מה שיאפשר לכם לבדוק את זרימת המים החוצה מהמתקן עצמו. בשלב הזה ניתן לחבר את מתקן המים אל החשמל.

לסיכום

התקנת מיני בר מים עשויה להיות אתגר לא פשוט, כשלא מכירים את התחום לעומק ולא מבצעים זאת על בסיס יום יומי. הזמנת מומחי בר מים היא הדרך הנכונה לעשות זאת ולו כדי להימנע מטעויות קריטיות, העשויות להוביל להוצאות מיותרות ולעוגמת נפש רבה. רוצים ליהנות מיתרונותיו הרבים של מתקן כזה? פנו למומחים בתחום שיתקינו אותו עבורכם.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו מענה מקצועי ואדיב