כולנו יודעים עד כמה המים חשובים לבריאותנו ומדוע מומלץ מאד לצרוך לפחות 8 כוסות מים בכל יום. מערכות הגוף שלנו מסתמכות על כמות מסוימת של נוזלים בגוף, אנו זקוקים למים כדי שלא להתייבש (עם כל המשתמע מכך), אך מעבר לכך – יש למים סגולות בריאות נוספות, שלעיתים אנו שוכחים.
המים תורמים למראה העור שלנו (בזכותם הוא נראה מתוח, מבריק וגם צעיר יותר) ואפילו יכולים להועיל למעוניינים להשיל ממשקלים מספר קילוגרמים. המים טובים לנו לא רק כי הם מונעים את התייבשותנו. הם חשובים לנו כי הם מציעים יתרונות רבים, ההופכים את חיינו לטובים הרבה יותר.

על היתרונות שהם מציעים

במדינה חמה כמו ישראל, אין זה פלא מדוע כמעט בכל בית אפשר למצוא כיום בר מים. בחודשי הקיץ החמים, בהם הטמפרטורות גבוהות מאד ולעיתים נלוות להן גם לחות גבוהה, התחושה בחוץ לא נעימה ויש צורך עז לשתות לרוויה מים קרים ומרעננים. מעבר לצורך הטבעי הזה, והרצון להימנע מהתייבשות שעשויה לגרום לנזקים חמורים, כדאי להקפיד לשתות מים גם כשלא צמאים ולו כדי ליהנות מהיתרונות הרבים שהם מציעים. הימצאות מיני בר בבית, במטבח הפרטי שלנו או אפילו במשרד שבו אנו עובדים, הופכת את המים להרבה יותר נגישים. אנו יכולים לשתות מים בכל שעה ביום, בין אם בחודשי הקיץ החמים ובין אם בחורף, הגשום והקר.

מחקרים רבים מראים כי המים יכולים לסייע בירידה במשקל. הם משפרים את תפקודה של מערכת העיכול ואת תפקודם של המעיים ועוזרים לגוף להיפטר מפסולת שהצטברה בו לאורך הזמן. מעבר לכך, שתיית מים מלווה פעמים רבות בתחושת שובע, המונע "נשנושים" לא רצויים ואכילה מיותרת. מי שמקפיד לשתות מים חש שבע יותר ואין לו צורך באכילת מזונות שלא טובים לו או הגדלת הארוחות. שתיית מים יכולה אף למנוע עצירות וגם עייפות, בחילות ואפילו סחרחורות. כדאי מאד להקפיד לשתות מים באופן קבוע כדי לעזור לתהליך הירידה במשקל ולהפוך אותו למהיר ומשמעותי הרבה יותר.

הימצאות של בר מים או מיני בר מים והאפשרות לגשת למים בכל שעה שרוצים יכולה גם לסייע לעור הפנים שלנו. שתייה נדיבה של מים בכל יום מאפשרת לתאי עורנו להתחדש במהירות רבה יותר ולהפוך לזוהר ומתוח יותר. נשים רבות משקיעות סכומי עתק בטיפולי קוסמטיקה שונים ובמוצרים רבים, המבטיחים בדיוק את זה. אך, הן שוכחות כי הדבר הפשוט ביותר וגם הזול ביותר – נמצא ממש שם. המים הם הסוד ושתייתם יכולה לספק את כל מה שצריך העור שלנו כדי להיראות טוב יותר.

ידוע גם כי המים יכולים למנוע כאבי ראש. רבים מאתנו סובלים מכאבי ראש לעיתים, אחרים (ובעיקר נשים) סובלים ממיגרנות אחת לכמה שבועות. כאבי הראש יכולים להיות, פעמים רבות, בלתי נסבלים ולהפריע משמעותית על שגרת ואיכות חיינו. נמצא כי שתיית מים יכולים למנוע את כאבי הראש, גם כאלה שאינם נגרמים כתוצאה מהתייבשות. אם אינם מונעים את כאב הראש, הם יכולים לסייע בהקלתו ולאפשר לסובלים ממנו להתמודד איתו בהצלחה רבה יותר. המים אף עוזרים בשמירה על הסחוסים הרכים שבגוף ובכך מונעים כאבי מפרקים, האופייניים לגילאים המבוגרים יותר.

לסיכום

אין ספק שמים הם סוד החיים ומעבר לכך שהם מונעים התייבשות הם תורמים לא מעט הן לתחושה האישית שלנו, הן לבריאות שלנו והן למראה שלנו. הפיכתם לנגישים הרבה יותר באמצעות מיני בר מים, שקרוב אלינו ונמצא במטבח בבית או במקום העבודה, משפר משמעותית את חיינו.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו מענה מקצועי ואדיב