במדינות חמות כמו מדינת ישראל מים הם מצרך בסיסי וחשוב. בכל מקום שמכבד את עצמו, כוס מים היא שירות בסיסי ביותר ללקוח, לא משנה מה טיב השירות של המוסד העסקי המדובר. כאשר מגיע לביתנו איש שירות, הדבר הראשון שנעשה הוא נציע לו כוס מים, וכך יש לנהוג גם בכל מוסד שמכבד את עצמו בין אם מדובר במוסד עסקי או מוסד הנותן שירות כגון בית ספר או בית חולים. כיום ניתן למצוא שפע רב של מתקני בר מים לשתיה, אך כיצד נדע מהו סוג המתקן המתאים ביותר לצרכי המוסד שלנו?

אופי שונה של שירות מבר מים ביתי

בר מים לעסק שונה ביותר מבר מים ביתי. בר מים ביתי לרוב יכיל פונקציות פשוטות יותר שכן הוא משמש מספר מצומצם של אנשים, וגודל מיכלי הקירור והחימום קטנים יותר לחיסכון בחשמל. כאשר נבחר מתקן לעסק חשוב לקחת בחשבון האם נרצה לספק ללקוחותינו מים קרים וחמים או רק מים קרים. כמו כן, חשוב לתת את הדעת על כמות האנשים הממוצעת שהולכת להשתמש במתקן ומכאן לחשב את נפח המים שהמתקן אמור לספק בשעה. במקרה של נפח שירות גדול כדאי להתאים את גודל המתקן לכמות האנשים להם ניתן שירות. בנוסף בר מים לעסק אמור לשמש מספר גדול ביותר של אנשים אשר אינם דווקא מרגישים צורך עז בשמירה על הרכוש כמו תושבי הבית המשתמשים במתקן הבית הביתי שלהם, ולכן כדאי לבחור מתקן עמיד יותר לתקלות הנובעות משימוש לא נכון או הזנחה.

קולרים

אחד הפתרונות היעילים והנפוצים ביותר הוא קולרים. קולרים מספקים אך ורק מים קרים, ומכילים בדרך כלל מיכל קירור גדול המאפשר לכמות גדולה יחסית של אנשים להשתמש במי השתיה הקרים אותם הוא מספק. התקנת קולר בבית העסק הוא אופציה החוסכת חשמל הנצרך בעת אספקת מים חמים, ומהווה פתרון עמיד מבחינת תקינותו של המכשיר.

פונקציות נוספות

מספר מכשירים מספקים פונקציות נוספות למשתמש כגון מילוי בקבוקי מים, בחירת טמפרטורת המים, תצוגה מתקדמת המראה את כמות המים הנשארת ואפשרות לחימום מים מהיר לצורך מי שתיה למשקאות חמים. מתקני בר מים מתקדמים יותר נועדים בדרך כלל למשרדים ולמוסדות עסקיים המעוניינים לספק ללקוחותיהם ולעובדיהם אפשרויות שתיה מגוונות יותר והתאמה אישית לצרכי השתיה של כל עובד ולקוח.

לסיכום, ניתן לראות כי ההבדל בין מתקני מים ביתיים לבית מתקן מים לעסק הוא בצרכים השונים. לפני רכישת  מיני בר מים לבית או לעסק כדאי לברור את הצרכים אותם המתקן אמור לשמש ולבחור את המכשיר לפי הפונקציונאליות הנדרשת.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו מענה מקצועי ואדיב