כיום, עומדים לרשותנו מגוון רחב של מתקני בר מים בגדלים שונים מחברות שונות, עיצובים מגוונים וכמובן גם רמת ביצועים המשתנה בהתאם לצרכים, מחיר ואיכות המכשיר. אך האם ניתן למצוא מתקן מים איכותי המתאים גם לשימוש בשבת?

מתקן בר מים לשבת, שלא כמו שאר מתקני המים, מצריך בקרה מיוחדת על הפעלת המים החמים.

על פי הנוהג בשבת, ניתן לשמור על חם מים אשר חוממו מראש בטרם כניסת השבת, אך לא ניתן להוסיף מים למתקן הבישול או לחלופין לחמם את אותם המים לטמפרטורה שונה.

ישנם סוגים שונים של מתקני בר מים לשבת המובנים לשימוש מתאים בשבת ועונים על כל הדרישות ההלכתיות של גדולי הרבנים. בנוסף, ישנה אפשרות של הוספת מפסק מיוחד לבר מים לשבת, אשר ניתן להתקין כמעט בכל אחד מסוגי מתקני המיני ברים המאפשר שימוש במתקן ללא חשש, במים הקרים בלבד.

בכל מתקני המים שאינם מוגדרים כמתקני בר מים לשבת, בין אם הם דיגיטליים או לא, מתבצעת הפעלת קירור המים בכל פעם שמעוניינים להוציא מים קרים מהמתקן. הפעולה נחשבת כאיסור בשבת ולכן יש צורך במפסק המיוחד למתקני בר מים לשבת.

חשוב לדעת!

לאחר הפעלת מצב שבת במתקני המיני בר, אסור לעשות שימוש במים החמים שנותרו במייחם של המכשיר.

המפסק ההופך כמעט כל בר מים לבר מים לשבת, אושר על ידי מכון מדעי טכנולוגיה להלכה שבירושלים בראשות הרב הלפרין וזאת בנוסף לאישורם של רבנים רבים נוספים.

אצלנו באבידר מערכות מים, תקבלו את השירות הטוב ביותר. אנו נתאים לכם את האביזרים והמכשירים המתאימים לכם בהתאם לדרישות ולצרכים שלכם.

אז אם אתם מעוניינים במתקן בר מים לשבת שאינו כרוך בהוצאות גבוהות ומיותרות, צרו קשר ונספק את כל מה שדרוש לכם.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו מענה מקצועי ואדיב