מדינת ישראל היא מדינה חמה ולחה שיש בה משטר מים מוקפד מאד שחשוב לשים לב אליו ולפעול לפיו. חשובמאד לכל אדם לשתות הרבה מים לאורך היום וכיום אפשר להשיג מים קרים בכל רגע ובכל מקום שבו נמצאים. גם החוק במדינה תומך באנשים אשר מגיעים לבתי עסק ומבקשים ללגום מים קרים, גם אם אין להם שום קשר למקום והוא רק נקרה בדרכם. בזכות טכנולוגיה מתקדמת של מכשירים כמו ברי מים משוכללים – אפשר כיום ליהנות ממים קרים וצוננים או רותחים (לצורך הכנת משקאות חמים)  על בסיס יומיומי ולאורך כל שעות היום.

מכיוון שמדובר במכשירים המחוברים לרשת החשמל – עלתה שאלה לגיטימית ומעניינת הקשורה למשפחות או צרכנים שומרי שבת. מכיוון שמנועה מהם האפשרות לעשות שימוש ישיר בחשמל במהלך השבת, או אפילו לגעת במכשירי חשמל בשבת – איך הם יוכלו לשתות מים קרים? רבים מהם לבושים בבגדים חמים גם בעונת הקיץ ומים קרים וצוננים אינם מותרות. לשמחתם התפתחה טכנולוגיה חדישה המאפשרת לאותם ברי המים לעבוד ללא חיבור ישיר לחשמל באמצעות טיימר וכך בזמן השבת אפשר ליהנות מהם ומהמים הקרים שהם מספקים.

איך פועל בר מים שומר שבת?

בדומה למכשירי חשמל אחרים המבוססים על טיימר – כך גם אופן הפעולה בבר מים. על מנת שהבר יתחיל לפעול כשומר שבת צריך ללחוץ על כפתור שמפעיל את הטיימר, כלומר מתחיל לקרר את המים ללא הפסקה עד יציאת השבת. בדומה לפעולת הפלטה החשמלית – אפשר ליהנות מהמים במהלך השבת מפני שהפעלת מנגנון הקירור התבצעה לפני שהשבת נכנסה. אין ספק שמדובר בטכנולוגיה מתקדמת וטובה מאד, שכן קשה מאד, עד בלתי אפשרי להעביר שבת שלמה ללא מים קרים וזמינים.

באופן מנוגד למנגנון הפעולה של מסנן מים דירתי – בר המים השומר שבת מציע גם את טיהור המים וגם את הקירור שלהם. מסנן בלבד (שכמוהו יש לא מעט סוגים בשוק כיום, כמו למשל תמי 4 מסנן המתאים לשימוש ביתי) אמנם יספק מים מטוהרים ונקיים הרבה יותר אך לא את האפשרות של קירור המים – אפשרות שאי אפשר בלעדיה כיום, בעיקר לא בעונת הקיץ החמה ולחה. המכשיר המאפשר מנגנון שומר שבת הוא הפתרון הטוב ביותר עבור ציבור צרכני המים הדתיים ואין ספק שגם חוויית השבת שלהם שודרגה רבות מאז המצאת מכשיר זה.

בר מים לשבת קיים כיום גם כן בכמה גדלים, מידות ועיצובים. עצם היותו מתאים לפעולה בשבת לא הופכת אותו לכזה שצריך להתפשר על העיצוב או המיקום המושלמים שלו. אפשר לבחור בין בר מים קטן שעומד על שיש לבין מתקן גדול ומעוצב שהופך לחלק בלתי נפרד מהמטבח כולו. כשמשקיעים את המחשבה בבחירה מושכלת של בר המים – אין ספק שהוא יהפוך לחלק אינטגרלי מחיי המשפחה.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו מענה מקצועי ואדיב